Sony VAIO Joy Ride Fest 2012

  • Data: 24.05.2012
  • Kategoria: Festiwale, muzyka, sport
  • Miasto:
  • Klub:
  • Wykonawca:

W maju 2012 roku przygotowaliśmy część muzyczną festiwalu Sony VAIO Joy Ride Fest.

Pod koniec maja w Kluszkowcach nad Jeziorem Czorsztyńskim miało miejsce wielkie rowerowo-muzyczne święto. W malowniczych Pieninach podczas 3 dni ostatniego majowego weekendu rozegrano 7 dyscyplin rowerowych. Nowe, zupełnie nie zjeżdżone pienińskie trasy przyciągnęły ponad  1000 zawodników. Pełna infrastruktura i doskonała (nie za gorąca) pogoda sprawiły, że zapierające dech w piersiach, spektakularne zawody oglądać można było w komfortowych warunkach, zajadając się aromatycznymi kiełbaskami i popijając czym tam sobie kto chciał. Jedynie w niedzielę pogoda zrobiła rowerzystom psikusa – popadało, więc stający na podium w ostatnich zawodach byli ciężsi o kilogramy błota, które obkleiło ich w czasie jazdy przez breję.

To nie wszystko, bo o emocje muzyczne zadbała agencja Broken Music. Całymi dniami tej sportowej uczcie towarzyszyły popisy DJów z Małopolski, Śląska i Podkarpacia, a wieczorami pod sceną gromadziły się tłumy, by zobaczyć Jamala, Goorala, GrubSona i wielu innych świetnych wykonawców. Gwieździste niebo, delikatny wietrzyk, rowerowe emocje i masa pozytywnych muzycznych wibracji, a na deser – dziesiątki powolnie unoszących się wysoko w górskie powietrze lampionów – tak było w Kluszkowcach. Nie wiemy, czy w Kluszkowcach było kiedyś w jeden weekend 10 000 osób, ale wiemy na pewno – z tej imprezy wszyscy wyjechali zadowoleni. Chcemy więcej!

Artyści Sony VAIO Joy Ride Fest 2012

ADHD Syndrom Miks melodyjnego, ulicznego punk rocka, hardcore punka i ska to gejzer energii, której trudno się oprzeć. Podhalański zespół gra wiele koncertów klubowych, dzięki czemu znany jest nie tylko wśród lokalnych punkowców. W 2009 roku chłopcy wydali debiutancki krążek „Grzeczna młodzież”, dwa lata później – digipack z płytą CD i koncertowym DVD „Nic się nie zmienia”. To najostrzejszy punkt muzycznego programu Sony Vaio Joy Ride Festival.

CF98 CF98 czyli pierwiastek kaliforn to prawdziwa punk rockowa mieszanka wybuchowa. Punk mixed with some soft core pop chocolate milk cocktail, jak sami siebie określają, brzmi może nieco zagadkowo, lecz umiejętnie osłodzona pikanteria punkowych gitar w przypadku tej grupy daje niesamowite połączenie, które zawiodło ich do tej pory na festiwale w Jarocinie czy Coke Live Festival. Wydali pięć albumów studyjnych i na tym nie poprzestaną. Na szczęście dla nas!

DJ BARTECH Techno, breakbeat, hard house i nrg to wybuchowa mieszanka serwowana przez tego - właściwie już weterana - polskiej sceny klubowej. Od 12 lat niezmiennie gra i organizuje, dzięki niemu mogliście i nadal możecie być uczestnikami takich muzycznych imprez, jak Absurdalia, Metalheadz Night, Trilogy, Absurd Groove i wielu innych. Członek Absurd Squadu, właściciel agencji Broken Music. Z jego setu żywi nie wyjdziecie.

DJ NWR Fascynat drum’and’bassowych perełek, coraz częściej podążający w stronę wibrujących basem dubstepów. Niezmordowany animator muzycznej sceny Myślenickiej. Tam spotkacie go najczęściej, gdy kładzie na deki placki z melodyjnym dnb.

DJ PLAYAMAN O Playamanie napisano: “Żeby przekonać kogoś do zagrania w naszym kraju potrafi jeździć z nim samochodem wokół Londynu.” I to jest prawda. Playaman to nieustraszony promotor, organizator i dj, który dał się poznać jako krzewiciel przede wszystkim muzyki jungle (m.in. cykl “Junglizm is Massive”), ale i mash upów, o których wcześniej nie było w Polsce słychać. Sprowadził do naszego kraju chyba wszystich ważnych przedstawicieli gatunku. Kto by pomyślał, że zaczynał od acid techno. Właściciel agencji Broken Music. Jeśli nie chcecie tańczyć, odejdźcie od sceny daleko. Inaczej może się nie udać, bo przy Playamanie nóżka chodzi sama.

Gooral Gooral to nie tylko świetny i aktywnie działający muzyk, ale i osobowość sceniczna, której energia porywa do zabawy nawet najbardziej opornych. Jego autorskie połączenie elektroniki z folkiem oraz wieloma innymi gatunkami tworzy brzmienia, przy których doskonale bawią się wszyscy, niezależnie od predyspozycji muzycznych.

Grubson Jedna z najważniejszych postaci wytwórni MaxFloRec. Charyzmatyczny wokalista, którego ostre teksty celnie opisują polską rzeczywistość. Szybka nawijka ze śpiewanymi wstawkami i energia stylu ruffneck bijąca ze sceny podczas występów przyciąga publikę na koncertach w całej Polsce. Jego poczucie humoru zjednuje nawet tych, którzy nie byli wcześniej przekonani do hip-hopu.

Hajer Boss Dużo basu i śląskie serce, tak najkrócej można napisać o Kabaku i Kalinie, czyli formacji Hajer Boss. Jungle, ragga jungle, d'n'b, dub to gatunki, w których chłopaki czują się najlepiej, a których na pewno nie zabraknie podczas ich seta. Moc będzie z nimi.

Jamal Podczas ich koncertów nie da się stać w miejscu. Jamal łączy doskonałe, emocjonalne teksty z dźwiękami reggae rodem z Jamajki w stylu, którego nie da się podrobić. Moc Jamala to połączenie pierwszoligowych muzyków z charyzmatycznym wokalistą. Absolutna czołówka polskiego reggae.

Kfjatek DJ i MC w jednej osobie. Od wielu lat zaangażowany aktywnie w scenę muzyki jamajskiej na ziemiach polskich. Po przeprowadzce do Krakowa dołączył do składu Revolda Sound gdzie zajmuje się komentowaniem prezentowanych piosenek. Późniejsza fascynacja turntablismem doprowadziła do poszerzenia muzycznych horyzontów i poszerzenia repertuaru o rap, którym interesuje się od dawna, a także o inne gatunki muzyczne, których nie sposób tu wymienić. Najważniejszą cechą jego występów jest jakość - starannie dobrana selekcja i nienaganny miks.

Pan Zimna Łapa DJ, który w swoich setach w brawurowy i zaskakujący sposób łączy: funky, disco, breaks, mash-ups, real hip-hop, miami bass, jungle, riddimy, afrobeat, dubstep, jump up, filter house, garage, bass music. Okrasza je umiejętnie dobranymi efektami, i przede wszystkim wyśmienitymi, melodyjnymi skreczami, tworząc na gramofonach coś więcej niż przeciętny set djski. Mistrz Polski VChamps. Wielokrotnie zderzał się na scenie z takimi tuzami jak DJ Eprom, bNtheDJ, Chmielix czy DJ Krime.

PAPILAR Właściwie nie wiadomo co o nich napisać. Nie reklamują swojej muzyki w żaden sposób, jeśli ich nie usłyszycie, nigdzie nie przeczytacie nawet, w ramach jakich gatunków muzycznych się poruszają. Nikt nie da wam tego komfortu. Jedyne, co wiadomo, to że panowie grają bez żadnej napinki, a i tak koncertują non stop. Warto się dowiedzieć, dlaczego.

PAR EXCELLENCE Podhalańscy raperzy z długim, bo sięgającym początków XXI wieku stażem. Współpracowali m.in. z Pezetem, Fu i THS oraz najlepszymi producentami sceny. Chłopaki nie próżnują - produkują i grają nieustannie!

Smoke System + Crackoffsky Jedna z najlepiej dubujących ekip w Polsce, plus wokalistka o mocnym, czarnym głosie i melodyjne dźwięki żywej trąbki. Czego chcieć więcej? Smoke System rozbuja każdą publiczność – mają w sobie moc pozytywnej energii!Filmy