Foodstock Zupa

  • Data: 29.03.2015
  • Kategoria: Festiwale
  • Miasto: Kraków
  • Klub: Fabryka
  • Wykonawca:
Witamy serdecznie i zapraszamy na kolejną edycję pierwszego, alternatywnego festynu kulinarnego w Krakowie. Foodstock tym razem w płynnej odsłonie. Marcową edycję poświęcamy ZUPIE. Wiemy nie od dziś, że Polacy kochają zupy, kuchnia polska jest oparta na wszelakiej maści wywarach i zupach, każdy z nas wychował się na misce domowego rosołu z makaronem czy ogórkowej. Mogło zabraknąć owoców, mogło nie być kotleta czy słodyczy, ale zupa zawsze była na naszych stołach. Nie wiemy jak nasze Mamy to robiły - w sklepach pustki (wódka i ocet), ale na obiad talerz zupy prawie zawsze był :) W obecnych czasach, w dobie dostępu do wszystkiego i we wszystkich ilościach pojawiło się tysiąc odsłon "zupiastych" dań - są zupy na wywarach, zupy kremy, zupy w formie cappuccino, zupy śniadaniowe i pod wódeczkę. Jest zdrowo, pięknie, smacznie i kolorowo. Zapraszamy więc do płynnej degustacji. Foodstock ZUPA już 29.03.2015.
 
Wystawców zapraszamy do zgłoszeń. Prosimy każdego z Was, aby przygotował PRZYJAMNIEJ JEDNĄ ZUPĘ. Nie ważne jaki asortyment macie i w czym się specjalizujecie. Czekamy na zupy w różnych odsłonach. Nie ograniczamy Was z resztą oferty. Jednak Królową oferty ma być ZUPA i to ona będzie oceniana w głosowaniu - konkurs edycji. Zupa może być polska, orientalna, autorska. Warunek - zupa jako królowa oferty i przepis na nią dla naszych Gości udostępniony być ma :). Pragniemy, aby kult Królowej powrócił, zainspirujcie Krakowian, oddajmy zupie należne jej honory. Wszakże w starych przepisach zupy nazywane były królowymi polskiej kuchni (zależnie od gustu autora książki czy przepisu, była to inna zupa :D). Cukiernie i inicjatywny specjalizujące się w słodkościach prosimy o deser w kształcie lub o konsystencji zupy. Słodkie zupy też mile widziane.
 
Ważna informacja:
 
Obiecujemy, że zadbamy o komfort naszych Gości - ostatnio przybyło wiele osób i był mały tłok, postaramy się, aby ta sytuacja się nie powtórzyła.
 
Zasady znane i lubiane: porcja od 5 zł, wjazd free, strefa Malucha, muzyka i pyszna atmosfera. 
Zwierzaki mile widziane - grzeczne, nie bojące się tłumu, na smyczy i w kagańcu. Pamiętajmy,że na terenie festiwalu panuje gość swobodna atmosfera - dzieci biegają, jedzenie na około, dlatego psy z trudniejszym charakterem, nie oswojone z tłumem prosimy zostawić w domu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zwierzęta na terenie festiwalu.